StängX
Tipsa en vän

Alla obligatoriska fält är inte ifyllda

Kontor, Gustavslundsvägen 133, Bromma, Alviks Strand, 5 000 m2

 

Läckert läge vid Vattnet Alviks Strand. Bra kommunikationer m T-bana+Spårväg. Garage finns. Nybyggt 00. ca 800/plan.

Lokalbeskrivning
Typ Kontor
Storlek
5 000 m2 - Kontor
Beskrivning Nytt, snyggt och funktionellt
Intill vår sköna gård där många avnjuter en medhavd lunch eller kaffe renoverar vi lokalerna för att motsvara dagens högt ställda krav på kontorsarbetsplatser.Kontoren är ljusa och förses med textilmattor och ekgolv, mot öppna ytor installeras glaspartier. Här finns alla förutsättningar att skapa en originell och dynamisk arbetsplats.
Tillsammans kan de sex våningsplanen rymma upp till ca. 380 medarbetare i öppen planlösning, föredras rum så finns det plats för ca. 200 enskilda arbetsrum. Naturligtvis går det bra att blanda rum, öppen planlösning och storrum efter behov.Från de översta våningarna är utsikten mot Essingefjärden magnifik och högst upp finns i dag en egen konferensvåning.
Planlösning Ett trevlig kontor i två våningar på 1485 kvm som är förbundna med en interntrappa. Kontoret har i dag till största delen öppen planlösning, men det finns även ett antal rum för möten och enskilt arbete. Om så önskas kan fler våningar i huset hyras.
Fastigheten
Fastighetsbeteckning Alvik
Kommun Stockholm
Område Alviks Strand
Ort Bromma
Gatuadress Gustavslundsvägen 133
Kommunikationer T-bana, bussar och tvärbanan.
Fakta
Storlek 5 000 m2
Våningsplan 5
Intresseanmälan
Färdiga meddelanden
(obligatorisk) (obligatorisk)
(obligatorisk)

Alla obligatoriska fält är inte ifyllda

 
Counter